HAFTADA 6 GÜN - 50 SAAT
ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSU
Dershanecilik ve yayıncılık alanında 25 yıllık birikime sahip Çözüm bu tecrübesini Çözüm Kolejine aktarıyor. Üniversiteye hazırlık için haftada 50 saatlik bir program uygulayan Çözüm, öğrencilerine hiçbir şeye ihtiyaç bırakmayacak şekilde kolej ortamında hazırlık fırsatı sunuyor.

96 SAAT YAZ KAMPI
21 AĞUSTOS'TA BAŞLIYOR
Çözüm Koleji öğrencilerine yarışa önde başlamak adına 21 Ağustos - 18 Eylül aralığında toplamda ise 96 saat yaz programı uygulanacaktır.

12. SINIFLARA ÖZEL HAFTALIK DERS SAATLERİ

GÜÇLÜ ÖĞRETMEN KADROSU
Çözüm Koleji eğitim kadrosu dershanecilik ve yayıncılık deneyimi olan, YKS sistemine hakim, alanında uzman öğretmenlerden oluşmaktadır.

KAPSAMLI GELİŞİMSEL REHBERLİK
Rehberlik servisi sınav sonuçlarından stres yönetimine, verimli çalışmadan meslek seçimine birçok alanda öğrencilerimize hazırlık programı boyunca kapsamlı bir destek sunmaktadır.

ÇÖZÜMNET
Oluşturulan özel şifreler ile öğrenci ve velilerimiz ÇözümK12 programını kullanarak 7/24 ayrıntılı bilgilere ulaşabilmektedirler.
ÇÖZÜMNET'İN AYRICALIKLARI
• Kazanım eksiğini raporlama sistemi• Sınavların ayrıntılı sonuç karnelerinin çıkartılması• Öğrenciye ve sınıfa özel ödev verilmesi
• Rehberlik servisi ile anlık görüşme imkânı
• Ödev olarak atanan, tamamlanan ve tamamlanmayan testlerin gösterilmesi• Haftalık ders programının takibi
• Yıllık etkinlik takvimi ile planlı çalışma imkânı
• Devamsızlık durumunun görüntülenmesi • Online sınavlar
• Online anketler• Öğrenci kulüplerinin görüntülenmesi
• Etüt yönetimi

BİREBİR SORU ÇÖZÜMÜ
Çözüm öğrencileri ders sonrası başlayan uygulama saatleriyle kendi ders öğretmenleri eşliğinde ve kendi sınıflarında birebir ve toplu olarak soru çözme fırsatına bulurlar.

TEKRAR DERSLERİ
Öğrencilerimiz yapılan her 3 deneme sınavı sonunda sistemden alınan verilere bağlı olarak eksik olduğu konularla ilgili tekrar dersleri alır. TYT ve AYT öncesi ise genel olarak öğrencilerimizin eksik olduğu konular belirlenir. Tekrar dersleri ile bu eksiklikler giderilir.

ETKİN ÖDEV KONTROLLERİ
Çözüm Koleji öğretmenleri düzenli olarak Çözüm-Net Sistem’inden öğrencilere ödev verirler. Verilen ödevler sisteme işlenerek öğretmenlerimiz tarafından gününde kontrol edilir. Bu sistem velilerimize de açıktır.

DENEME SINAVLARI
Çözüm Koleji öğrencileri, Çözüm’ün alanında uzman yazar kadrolarının hazırladığı deneme sınavları ile sınavlara hazırlanmaktadırlar. Çözüm Koleji öğrencileri, YKS süresince 50 adet deneme sınavı ile eksiksiz bir hazırlanma fırsatı bulurlar.

GÜÇLÜ YAYIN DESTEĞİ
Çözüm sınavlara hazırlıkta en güçlü yayın markalarından biridir. Bu durum Çözüm öğrencileri için benzersiz bir avantaj oluşturmaktadır. Çözüm ve Eğitim Vadisi adıyla piyasaya sunulmuş ve her yıl yüz binlerce öğrenciyi sınavlara hazırlayan zengin yayın setlerimiz öğrencilerimize ücretsiz sunulmaktadır.

KOLEJ ORTAMINDA YKS HAZIRLIK PROGRAMI
Yoğun YKS hazırlık maratonunda kolejimizde yer alan sosyal ve sportif alanlar öğrencilerimize dinlenme ve stres atma fırsatı sunacaktır.