TEOG stresinden uzaklaşın

Adayların 26 -27 Nisan’da gireceği TEOG sınavına sayılı günler kala Çözüm Eğitim Kurumları Eğitim Müdürü Ahmet Aktacir, sınava girecek öğrencileri rahatlatacak önerilerini paylaştı.

Sevgili gençler, 2. TEOG Sınavınızın zamanı geldi. Artık tecrübe sahibisiniz. Hedefleriniz, düşünceleriniz ve umutlarınız var. Farkındayız...

Aylardan beri bugüne hazırlanıyorsunuz. Unutmayın geçtiğimiz dönemde de gördüğünüz gibi; TEOG aslında çok kolay bir sınav. Aşırı kaygı sadece TEOG'da değil, her sınavda size eksi getirecektir. Artık rahatlama zamanınız geldi. Kaygı ve endişeyi lütfen bir kenara bırakın...

Sınava bir gün dahi kalsa küçük hatırlatma çalışmalarında fayda var. Uyku düzeninizi bozmayın. Yeme-içmenize dikkat edin. Sınavda yapamayacağınız hiçbir konu yok; bundan emin olun.

TEOG'da yeteri kadar süreniz olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bu sınavın hayatınızın en önemli ve telafisi olmayan bir sınav olmadığını bilin.

Üniversite Sınavını Okul Değil, Öğrenci Kazanır!

Seneye liseli bir genç olacaksınız. Hedefinize iyi bir üniversite ve bölüm koyacaksınız.  Üniversite sınavına çalışmayı disiplinli bir şekilde başlatır ve bu şekilde devam ederseniz istediğiniz üniversitenin istediğiniz bölümüne çok rahat girebilirsiniz. Hangi liseye kazanırsanız kazanın üniversiteyi okulun değil, sizin azminiz ve çalışmanızın kazanacağını unutmayın.

Artık TEOG stresinden uzaklaşma vakti... Artık yakın hedefleri değil, orta ve uzak hedefleri planlama vakti.

TEOG'a girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim...