Öğrencilerimizin Kapadokya Ziyareti

Kapadokya gezimiz, ortaokul gezi grubu öğrencilerinin önderliğinde ve 5,6,7 ve 8.sınıf ögrencilerimizin eşliğinde gerçekleşti.

Geziye Şereflikoçhisar civarında öğrencilerimizle kahvaltı yaparak başladık ve ardından Tuz Gölü'ne giderek bu doğal yapıyı yerinde inceledik. Gezimize Ihlara Vadisi'ne inerek devam ettik. Burada vadide yer alan Melendiz Çayı'na ulaşan öğrencilerimiz eşsiz manzarayı doyasıya yaşadılar. Daha sonra,içinde beş bin kişi barındırma kapasiteli sekiz kattan oluşan ve dar koridorlarla birbirine bağlanan Kaymaklı Yer Altı Şehri'ni rehberimiz eşliğinde inceledik.

Yöresel bir yemek olan testi kebabının alevler içindeki özel sunumunu seyrettik ve yemek molası verdik. Molanın ardından Güvercinlik Vadisi ve Üçhisar Kalesi'ni gezdik. Burada bulunun güvercinlerin ve nazar ağacının tarihçesini öğrendik. Geziye Avanos'taki çanak çömlek atölyesini ziyaret ederek devam eden öğrencilerimiz burada çanak çömlek yapımını uygulamalı olarak tecrübe etme fırsatı buldular. Gezimiz sırasında deveye binen öğrencilerimiz bunun heyecanını yaşadılar ve rehberimizin yol boyunca anlattıklarıyla yerinde öğrenme fırsatı buldular.

Dönüş yolunda ise Kırşehir'de yine yöresel tatları denedik ve öğrencilerimizle geçirilen güzel bir günün ardından Ankara'ya döndük.