Ufukları, idealleri, medeniyet kurma hayalleri olan toplumlar büyük insanlar yetiştirmek zorundadır. Bilimde, fikirde, sanatta, siyasette, tıpta, mimaride, sporda… kısacası her alanda.

Büyük insanları ortaya çıkaran şey eğitimdir. Bu nedenle medeniyet tarihimizde Daru’l Erkam’dan Ashab-ı Suffa’ya, Daru’l Hikme’den Nizamiye’ye, Sahn-ı Seman’dan Süleymaniye’ye birçok eğitim kurumu yer almıştır. Bu kurumların yetiştirdiği büyük insanlar da medeniyetimizin sütunlarını dikmiştir.

Bu olgudan hareketle eğitimi; öğrencilerimize her anlamda başarıyı yakalatmanın yanı sıra; onlara bir medeniyet perspektifi kazandırma işi olarak görüyoruz. Böylece medeniyetimizin yeniden inşasına katkı yapacak büyük insanlar yetiştirmek te mümkün olacaktır.

ÇÖZÜM Koleji; Öğrencilerine hayata dokunmayı, hayatı okumayı, hayatı kavramayı ve hayatı yorumlamayı öğretir. Böylece onların hayatın akışı içinde kimlik sahibi bir birey olarak durabilmesini sağlamayı amaçlar. Öğrencilerinin çalışkan, özgüvenli, zevk sahibi, üretken ve mutlu bireyler olmasını hedefler.

Öğrencilerinin saygın, başarılı, birden çok dili konuşabilen, sosyal-kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgilenen bireyler olmalarını hedefler. Öğrencilerinin hoşgörü, tevazu, adalet, paylaşım, yardımlaşma gibi değerlerle donanmış olmasını hedefler.

Kısaca ÇÖZÜM Koleji öğrencilerinin bilgi ve irfanla yıldızlaşan nesiller olmasını hedefler.

ÇÖZÜM Koleji 17 yıllık eğitim öğretim tecrübesi ; yenilikçi eğitim anlayışı, ideal eğitim altyapısı, zengin eğitim birikimi, rekabetçi dinamik yönetim anlayışı, profesyonel kadrosu, zengin donanımlı kampüsleriyle eğitimde Türkiye’nin ÇÖZÜM’ü olacaktır.